Ana Sayfa

HİZMETLER» MOBİL BİLGİ SERVİSİ

PTT Mobil Bilgi Servisi

Mobilöğren PTT Mobil Bilgi Servisi: PTT tarafından sunulan Kargo, APG, KKTG hizmetleri kapsamında kullanıcıların gönderileri hakkında SMS ile bilgi edinebildikleri servistir.

Servis kullanıcıları Kargo, APG, KKTG gönderilerinin durumu hakkında bilgi edinebilmektedir.

Ayrıca servis kapsamında gönderiler için ücret, süre bilgileri sorgulanabilmekte ve gönderi yapılmak istenilen iller arasında ya da ülkeye hizmet sunulup sunulmadığı öğrenilebilmektedir.

Servis, sorgulama servisi olarak hizmet sunmakta olup, SMS ile bilgi edinmek için paket üyeliği ya da kayıt işlemi gerektirmemektedir.

Ücretlendirme
1840 servis numarasına gönderdiğiniz ve 1840 servis numarasından size gelen her bir SMS,0,50 TL olarak ücretlendirilir. Sabit bir paket ücreti bulunmamaktadır.

Servis Komutları ve Örnek Mesajlar

KARGOMNEREDE veya NEREDE boşluk GÖNDERİ NUMARASI'nı yazıp 1840'a mesaj göndererek gönderinizin durumunu öğrenebilirsiniz. KARGOHIZMET boşluk ÇIKIŞ İL ADI yada PLAKA KODU boşluk VARIŞ İL ADI yada PLAKA KODU yada ÜLKE ADI yazıp 1840'a mesaj göndererek sorguladığınız il ya da ülkede kargo hizmeti verilip verilmediğini öğrenebilirsiniz.
   

SURE boşluk HİZMET KISA ADI boşluk ÇIKIŞ İLİ ADI yada PLAKA KODU boşluk VARIŞ İLİ ADI yada PLAKA KODU'nu yazıp 1840'a mesaj göndererek gönderinizin ne kadar sürede ulaşacağını öğrenebilirsiniz.

Hizmet Kısa Adları: KARGO, APS, POSTA, KKTS dir. Boş bırakmanız durumunda SÜRE bilgisi gönderilir.

UCRET boşluk HİZMET KISA ADI boşluk AĞIRLIK yazıp 1840'a mesaj göndererek gönderinizin ücreti hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hizmet Kısa Adları: KARGO, APG (APS), KKTG (KKTS) dir. Boş bırakmanız durumunda KARGO ücret bilgisi gönderilir. Ağırlık: Gr. cinsinden gönderinizin ağırlığıdır.

 

 

 

İnternet Bankacılığına Giriş