Ana Sayfa

 

 

 


HİZMETLER » POSTA » KARGO

Posta tekeli dışında  kalan hizmetlerimizin piyasa koşullarında verilebilmesi, müşteri  beklentilerinin karşılanabilmesi ve memnuniyetinin artırılmasını sağlamak için daha kaliteli, etkin ve verimli hizmet sunmak amacıyla PTT Kargo hizmetine 03.07.2008 tarihinden itibaren başlanmıştır.

KKTS hizmetleri 32 ilde karşılıklı olmak üzere 81 il ve 19 ilçede hizmet vermektedir.

İnternet ve telefonla yapılacak müracaatlar karşılanarak gönderici adresinden PTT Kargo, APG, kayıtlı küçük paket kabulü yapılmaktadır. Bu amaçla telefonla yapılacak müracaatları karşılamak üzere tüm illerimizde PTT Kargo 169 servis telefonu kurulmuştur.

Gönderici adresinden PTT Kargo, APG ve kayıtlı küçük paket kabulü yapılmakta olup, PTT Kargo gönderileri 50 kg’a kadar adresten alınmakta ve yine adrese teslim edilmektedir. 50 kg ve üzerinde (kargo başına) kargo göndermek isteyen müşterilerin kargolarını bulunduğu yerin posta hareket noktasına getirmeleri ve posta varış noktasından almaları halinde kabulleri sağlanmaktadır.

 PTT Kargoları için 0-10 kg arası 2 TL, 10-20 kg arası 4 TL, 20-30 kg arası 6 TL ve 30-50 kg içinde 8 TL  adresten alım ücretleri uygulanmaktadır. Bir defada 5 adet ve üzerinde APG ve Kargo veren göndericilerden ve Kurumsal müşterilerden bu ücret alınmamaktadır.

Kargo kabulü esnasında göndericilere verilecek alındı ile kargolar üzerinde, kargo için öngörülen teslim tarihi ve saati yazılmaktadır.

Postaya verildiği il veya ilçe dağıtım sahasında teslim edilecek PTT Kargoları daha düşük bir ücretle kabul edilmekte, İl dışı kargolar da yurdun her yerine aynı ücretle kabul edilmektedir.

Toplu Posta Gönderileri Ücret İndirim Tarifesi haricinde ilave indirimler getirilmiştir. APG’lerde uygulanan PTT işyerinde teslim tarifesi, PTT KARGO’lar için de uygulamaya konulmuştur.

Yurtdışı varışlı koli ve APG’lerin de gönderici adresinden kabulü sağlanmaktadır.

İşyerlerimizden postaya verilecek gönderiler için posta çeki sahiplerine isterlerse kabul ücretlerini posta çeki hesabından ödemesi imkanı getirilmiştir.

Gerek gönderici adresinden yapılacak ve gerekse işyerlerimizden yapılacak kabullerde mobil ve sabit POS cihazları vasıtasıyla müşterilerimize kredi kartı ile ödeme yapma imkanı sağlanmıştır.

Teslim edilme veya edilmeme bilgilerinin kısa mesaj(sms) veya e-posta yoluyla göndericilere ücretsiz iletimine başlanmıştır.

Teslim edilme veya edilmeme bilgileri, göndericinin talebi halinde sabit veya cep (GSM) telefonuna iletilmektedir.

Dini bayramlar ve yılbaşı ile anneler, babalar, sevgililer günü gibi özel günlerden önceki 5 gün içerisinde postaya verilecek VİP PTT Kargo, Küçük Paket ile APG ve KKTG’lere belli bir oranda indirim uygulanmaktadır. Bu süreler içerisinde ve gönderi türlerine uygun olarak Toplu Posta Gönderileri Ücret İndirim Tarifesinde belirtilen sayılarda postaya verilecek toplu gönderiler de ilave indirimden faydalandırılmaktadır.

Kabul esnasında çeşitli ebatlarda ve malzemeden yapılmış 24 farklı ambalaj, (kutu,poşet) müşterilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Standart ambalaj malzemeleri müşterilerimize ücretsiz verilmektedir.


 

 

 
  ADRES : Şehit Teğmen Kalmaz Cd. No:2 06101 Ulus/ANKARA TEL : +90 312 509 50 00
 
Copyright © 2000 - 2015 PTT
English Website For Turkish Post
İnternet Bankacılığına Giriş